• 28.10.2021

Biz kimiz, Ne yapıyoruz?

Biz kimiz, Ne yapıyoruz?

Biz kimiz, Ne yapıyoruz?

Bodrumbizim yıllar öncesinden düşünülen fakat zamanın ve şartların müsait olmaması nedeniyle her yıl bir sonraki yıla ertelenerek hayata geçmesi yedi yıl süren bir internet sitesi projesidir.

Projenin ana amacı Bodrum’un tamamıyla internet ortamına aktarılması ve bir şehirde ihtiyaç duyulan tüm bilgilerin güncel, doğru ve net bir şekilde site kullanıcılarına sunulmasıdır.

Peki bunu nasıl yapacağız? Siz bu satırları okurken, biz Bodrum’un caddelerini, sokaklarını adım adım dolaşıyor olacağız. Amacımız Bodrum’un tamamında yer alan iş yerlerini ve bir şehir için ihtiyaç duyulacak tüm bilgileri tek bir internet sitesinde toplamak.

Kasabından Manavına, Tuhafiyecisinden Züccaciyecisine, Bakkalından Marketine, Su Tesisatçısından Elektrikçisine, Barından Gece Klübüne, Pansiyonundan Oteline, Spor Salonundan Güzellik Merkezine, İnşaat Firmalarından Yapı Marketine, Kahvehanesinden Çay ocağına kadar aklınıza ne gelirse hepsi sitemizde yer alacak.

Resmi Kurumların, Mahalle Muhtarlıklarının, Noterlerin, Hastanelerin, Polikliniklerin, Veterinerlerin, İbadethanelerin,Şehir içi, Şehirlerarası, Havayolları ulaşım bilgilerinin, Taksi Duraklarının, Televizyon ve Radyo kanallarının, Yazılı Basın Gazete ve Dergilerin, Bankaların, Atm noktalarının, kısacası Bodrum’un interaktif hali olacak bir internet sitesi.

Şehir Gazetecileri ve Yazarları, Şehir hikayeleri, Şehir videoları, Şehir yöneticileri ile röpotajlar, Mahalle Muhtarları ile sohbetler, Çarşı pazar röportajları, Esnaf sohbetleri, Sektör haberleri, Şehir etkinlikleri ve çok daha fazlası..

Uzun soluklu bir yolculuk bizimkisi ama imkansız değil. Tek taraflı başarabileceğimiz bir proje de değil. Bodrum’da yaşayanların, Bodrum’u sevenlerin katkısının da olmasını dilediğimiz bir proje. Burası Bodrum, burası bizim şehrimiz. Burada yaşıyoruz, buradan kazanıyoruz. iyi yanlarıyla da kötü yanlarıyla da bizim şehrimiz.

Zamanla daha da büyüyecek, gelişecek. Sorunlar da olacak, güzellikler de. Bu şehre gelen de olacak giden de.

Sonuç olarak kim kalır kim gider bilinmez ama gelin hep birlikte Bodrum’un sanal şehrini birlikte kuralım.

Unutmayın; BODRUMBİZİM “bu şehir bizim”