• 28.10.2021

Marka Tescil Hizmetleri

Marka Tescil Hizmetleri

Marka Tescil Hizmetleri

Marka; "Bir işletmenin mal veya hizmetini diğer işletmenin mal veya hizmetinden ayıran her türlü işarete marka denir. Marka haklarının belirli bir süre başvuru yapan kişi üzerine tesis edilmesi işlemine de marka tescil denir."

Marka tescili Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde yapılır. Kuruma kayıtlı resmi vekiller aracılığı ile de yapılabilir.Tescil süreci doğru araştırma, takip ve bilgi birikimini gerektirir. Tescil aşaması yaklaşık 1 yılı bulabilmektedir. Tescil koruması başvurunun yapıldığı gün saat ve dakika itibariyle başlar.

Marka tescil işleminden önce şirketiniz adına veya adınıza tescil edeceğiniz markanız için marka araştırma ve marka sorgulama yapmalısınız. Bu işlemleri resmi bir marka vekili aracılığı ile yapmanızı önermekteyiz. Marka başvuru aşaması ve sonrasında itirazlarla karşılaşmamak için markanızın daha önceden tescil edilip edilmediğini veya daha önceden tescil edilen bir marka ile ciddi oranda bir benzerlik gösterip göstermediği hususunda yeterli araştırma yapmalısınız. Marka başvurusu ön araştırma işlemlerini ücretsiz olarak sizin için yapıyoruz.

Tescilini Yaptığımız Markalar: Bodrum Duşakabin,Tuzla Duş Banyo, Ata Perde

Tescil Aşamasındaki Markalar: Bodrum Tek Yapı, Cafe Dali